Pielgrzymując w grupie często nie zastanawiamy się, nad tym ile pracy kosztuje przygotowanie i przeprowadzenie pielgrzymki. Chcemy teraz serdecznie podziękować tym, którym zawdzięczamy bezpieczne pielgrzymowanie.

Na początku pragniemy podziękować tym, którzy są sensem naszych działań, czyli Wam - Pielgrzymom naszej grupy. Dziękujemy za decyzje o pójściu z grupą 16., zapisanie się przez Internet i tradycyjnie, za stosowanie się do próśb naszych służb, za tworzenie wspaniałego klimatu grupy znajdującego równowagę między modlitwą i zabawą. Dziękujemy za to, że jesteście ambasadorami Pielgrzymi w swoich domach, miejscach pracy, na postojach, noclegach - wszędzie.

Dziękujemy tym, którzy mocno wsparli nasze tegoroczne pielgrzymowanie poprzez różnego rodzaju ofiary. Serdecznie dziękujemy za modlitwę i cierpienie ofiarowane za nas. Składamy serdeczne Bóg Zapłać naszym sponsorom, którzy wsparli "Zrzutkę na św. Szymona", kapłanom, którzy odwiedzili nas na trasie z pysznościami z Mielca - ks. Januszowi Paciorkowi i ks. Januszowi Kłęczkowi, a także firmom i instytucjom: Dom-trans, Targum Zielińscy, p. Barbarze Bierzyńskiej (SP 13) oraz firmie Reg-Benz. Dziękujemy za okazane serce i wsparcie w przygotowaniu i przeprowadzeniu pielgrzymki.

Wiele osób zaangażowało się w pielgrzymowanie. Bardzo dziękujemy ks. przewodnikowi Kamilowi Kopytowi, który troszczył się by wszystko było perfekcyjnie przygotowane i dopięte na ostatni guzik. Dziękujemy księżom współpracownikom (ks. Stanisław Olszak, ks. Bartłomiej Bodziony, ks. Mariusz Czosnyka), diakonom (dk. Marcin Gazda  dk. Marcin Kurmaniak  dk. Kamil Szęszoł), siostrze (s. Magdalena Chmiel) i klerykowi (Grzegorz Stachnik) za budujący przykład życia i świadectwo powołania. Dziękujemy także ks. Damianowi Warzesze, który pielgrzymował z nami za odwiedziny na trasie.

Mimo zmęczenia posługiwały nam również dwie wspaniałe pielęgniarki - Halina Pasady i Jadwiga Gaczol, która przybyła do nas z samiuśkiej Florydy. Dziękujemy za poświęcony czas i niesamowitą siłę, jaką okazałyście poświęcając wieczory, które pozostali pielgrzymi wykorzystywali na odpoczynek.

Dziękujemy tym, dzięki którym nikomu nie brakło dachu nad głową podczas pielgrzymowania, czyli naszym kwatermistrzom - Marii Skowron i Kazimierzowi Jędrusiakowi, a także nieocenionym kierowcom, którzy dosłownie śledzili nas na trasie - Krzysztofowi Lesiowi i Władysławowi Przybyło.

Kilka tygodni przed pielgrzymką pod znakiem zapytania stała ilość porządkowych podczas pielgrzymki. Ostatecznie okazało się, że dzięki tak wysokiemu współczynnikowi jednego porządkowego na ilość pielgrzymów, mogliśmy się starać o status najbezpieczniejszej grupy. Serdecznie dziękujemy naszym siostrom i braciom, którzy w nogach mają przynajmniej półtorej pielgrzymki (Agnieszka Pazdro, Natalia Grzesik, Krzysztof Pająk, Michał Bartnicki, Bartłomiej Bauer, Mateusz Kurowski, Tomasz Jeniec, Mateusz Bąk, Miłosz Wróbel, Wojciech Szetela, Robert Kokoszka, Wojciech Siebierański).

Dziękujemy tym, którzy czasami z trasy znikali, a to po to, by wyładować nasze bagaże. Jesteśmy pewni, że krzepa nabyta przy przerzucaniu walizek i plecaków wynagrodzi godziny przećwiczone na siłowni (Wiktor Strzelczyk, Dawid Grabowski, Krzysztof Brożyna, Wojciech Szetela).

Na ręce odpowiedzialnych za grupę muzyczną - Natalii Grzesik i Agnieszce Siry - składamy podziękowania za przygotowanie repertuaru na tegoroczną pielgrzymkę. Bez Was wszystkich szłoby się zwyczajnie ciężko.

Dziękujemy także naszej grupie medialnej, dzięki którym w naszym pielgrzymowaniu uczestniczyło kilkaset duchowych pielgrzymów, którzy nadsyłali nam swoje intencje, śledzili nas w social mediach, modlili się za nas i z nami. To dzięki nim (Alicja Stasica, Natalia Grzesik, Bartłomiej Bauer, Tomasz Jeniec, Wojciech Siebierański) cieszymy się relacją z pielgrzymki z naszą grupą i wspaniałymi zdjęciami.

Na koniec dziękujemy tym, którzy już kilka miesięcy przed pielgrzymką zaczynają wraz z ks. Przewodnikiem pracować nad jej przebiegiem czyli sekretariatowi naszej grupy: Sylwii Rygule, Natalii Grzesik i Wojciechowi Siebierańskiemu. To im zawdzięczamy otoczenie pielgrzymki i wiele z jej przebiegu.

Sami widzicie jak wiele osób potrzeba do sprawnego i bezpiecznego przebiegu pielgrzymki. Wszystkim im serdecznie dziękujemy i zachęcamy do włączenia się w szeregi Ekipy św. Szymona!