Formuła tegorocznej pielgrzymki wymogła na nas limity pielgrzymów. W związku z tym, dla większości z nas sposobem na pielgrzymkę jest duchowe pójście w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej.

Duchowe pielgrzymowanie można zgłosić w parafii zamieszkania. Nie ma jednak takiej konieczności. Jeżeli podejmujesz się takiej formy pielgrzymowania zachęcamy Cię do:

• Każdego dnia wieczorem, w Bazylice św. Mateusza w Mielcu spotykać się będziemy na wieczornym apelu. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o 18:30 i modlitwie Nowennowej tuż po niej.
  • Codziennej modlitwy w intencji pielgrzymów (wybrana tajemnica różańcowa);
  • Dobrowolne umartwienie (np. post, jałmużna)
  • Warto zwrócić uwagę na relacje z pielgrzymiego szlaku prowadzone przez radio RDN Małopolska (plan transmisji) i fotorelacje na stronie Tarnowskiego Gościa
  • Jeśli nosisz w swoim sercu jakąś szczególną intencję - wyślij ją nam (Prześlij intencję)
  • Jeśli możesz, dołącz do pielgrzymów wyjeżdżających na Wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę - 25 sierpnia od godziny 14:00. Autokary wyjeżdżają z następujących parafii:
    • Parafia św. Mateusza w Mielcu - Zapisy w Kiosku
    • Więcej informacji wkrótce.