Nim zasiądziemy do Wigilijnej wieczerzy, przyjmijcie od nas płynące z głębi serca, świąteczne życzenia.

Emocje, nie zawsze miłe i przyjemne, związane z przygotowaniem do świąt już opadają, bo przecież już Wigilia, niemal wszystko gotowe. Teraz niech ważne będą tylko te najważniejsze momenty.

Ten moment kiedy zasiadamy do stołu, kiedy słowa modlitwy za nas obecnych i tych, którzy już odeszli płyną z naszych ust. Moment, gdy słyszymy słowa Łukaszowej Ewangelii "Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan", gdy słychać trzask łamanego opłatka, szept życzeń, niesłyszalne dla ucha spłynięcie łzy po policzku.

Kochani, życzymy Wam, by Wasze świętowanie wypełnił pokój, jaki przynosi nowonarodzona Dziecina. Choć nasze życie pełne jest biegu i pośpiechu, to właśnie narodziny Jezusa sprawiają, że cały świat - Wierzący i Niewierzący zatrzymują się na ten jeden dzień, by być razem. Świadomie czy nie, cały świat świętuje narodziny Zbawiciela Ludzkości, który przynosi nam nadzieję na Nowe Życie. Niech Wasze Boże Narodzenie wypełni radość, jak z faktu narodzenia nowego członka rodziny. Niech czas spędzony z rodziną, nie będzie przykrym obowiązkiem, ale nacieszeniem się sobą wzajemnie. Niech Wasze serca rozpromieni najpiękniejszy dźwięk świata - śmiech małego dziecka. Niech Ono, Boże Dziecię, tak potężne a tak kruche, narodzi się w Waszych sercach.

ks. Kamil Kopyt wraz z sekretariatem grupy 16.